Su Arıtma Cihazı Nedir – Sağlıklı mıdır ?

by admin
su arıtma cihazı

Su Arıtma Cihazı Nedir

 

Su su arıtma cihazı Arıtma cihazı, evimizde ki çeşmeden gelen suları arıtmak için yapılan bir tür yok etme sistemidir.Evet yok etme sistemi burda demek istediğim şey su arıtma cihazı çeşme suyundaki kötü maddeleri arıtıyor ancak suyun içinde ki iyi olan maddeleri de arıtıyor bu iyi bişey mi kötü bişey mi bilinmez ama şu bir gerçek ki kötü maddeleri arıttığı gibi iyi olan şeyleri de arıtır.

 

İyi olan şeylerden kasdedilen şeyler her suda belirli düzeyde pH değeri vs. iyileştirici değerler bulunur arıtma cihazı bu maddeleri tamamıyle öldürür ve geriye sadece saf bir su kalır insanların sudan bile vitamin almaya ihtiyacı vardır almadığı takdirde vücut mikroplara karşı direnemez tabi bu her bünye için ayrı ayrıdır ama böyle bir durum söz konusu.

 

Vücudumuzun şeker oranını dengelemek için bile bu arıtma cihazı zararlı bir anlam taşımakta.Tabiki iyi yönleri de vardır bu insandan insana değişebilir. Örnek vermek gerekirse maddi açıdan çok yararlı bir alet bir kere sistem monte edildiği zaman sürekli bir devamlılığı bulunmakta.

 

DOĞAL KAYNAK SUYU

Doğal kaynak suyu, arıtma sulara göre daha sağlıklıdır. Neden mi ?

Doğal kaynak suyu içerisinde her türlü sağlıklı değeri bulundurmaktadır. Ve bu değerler belirli kontrollerden geçerek test edilir. Bir çok kişi arıtma veya normal çeşme suyundan şikayet eder çünkü bu sular zamanla insan vücudunca böbrek taşlanmasına neden olur, buda kalıcı hasarlara sebep olabilir.

Dışarıdan bakıldığı zaman çok önemsiz bir konu olarak görünebilir ama gerçekten insan sağlığı için önemli bir detay. İnsanların herşeyden çok tükettiği şeydir su, bu noktada neden sağlıklı olanı araştırıp doğru olan yapılmasın.Çok küçük bir araştırma ile bu test edebilirsiniz, şöyle ki; bir bardağın içine çeşme suyunu koyun daha sonra arıtma suyunu ve en son da doğal kaynak suyunu koyun bunların şeker oranını ölçün sonucu gayet net bir şekilde göreceksiniz.

SAĞLIKLI GÜNLER..

You may also like

Leave a Comment