Sağlıklı Kilo Vermek

by admin
kilo vermek

Sağlıklı Kilo Vermek

sağlıklı kilo vermek
Kısa sürede bitecek olan başarısız diyetler yerine sağlıklı beslenmek yaşam tarzınız halinde alışkanlığınız olmalıdır.Bu yazımızda Sağlıklı kilo vermek hakkında yararlı bilgiler bulacaksınız.

Sağlıklı Ve Dengeli Beslenmek Nasıl Olur?

Obezite sağlıksız beslenmeyle ortaya çıkan bir hastalıktır.Dikkat edilmesi gereken bir konudur.

-Kola,gazoz gibi asitli içeceklerden uzak durulmalıdır.Süt,ayran,taze sıkılmış meyve suları gibi sağlıklı içecekler içilmelidir.

-Günde en az 2 litre su tüketilmelidir. Metabolizma hızını yüzde 24-30 oranında arttırıyor ve kalori yakmaya yardımcı oluyor.

-Fasulye,nohut,mercimek gibi bakliyatlar metabolizma hızını arttırır.

-Yemeklerde bol miktarda tuz,yağ kullanılmamalıdır.

Sağlıklı Kilo Vermek İçin Unutulmaması Gereken Noktalar

Farklı genlere,farklı yapılara,farklı vücutlara ve farklı metabolizmaya sahip olduğu gerçeğidir.Öyle ki aynı kilo diyeti uygulayanların bazıları bir haftada 1 kilo verirken diğerleri hiç kilo veremeyebilir.Bunun için öncelikle doktora ya da bir diyetisyene gitmek gerekir.Böylece en sağlıklı diyet oluşturularak zayıflamanın yolu açılmış olur.

Sağlıklı Kilo Vermek İçin Yapılması Gerekenler

kilo vermek
-Sağlıklı kilo vermek istiyorsanız suyunuzun içine 3-4 damla limon sıkabilirsiniz.Limon metabolizmayı hızlandırır,C vitamini içerir ve hastalıklardan korur böylece gereksiz ilaç kullanmak zorunda kalmazsınız.Vücuda kimyasal girmemiş olur bu da vücutta asit oranını azaltır ve daha hızlı kilo vermek için birebirdir.

-Öğün sayınız üçü geçmemelidir.Öğün sayısının fazla olması işinizi zorlaştırır.

-Günde iki fincanı geçmemesi şartıyla yeşil çay içilebilir.Bu da tokluk hissini arttırır.

-Düzenli uyumak kilo verme sürecinde çok önemlidir ve 7-8 saat uyumak sağlığınızı iyileştirir ve bağışıklık sistemi güçlenir.Uyumak melatonin hormonu ve büyüme hormonu arttırır ve hücrelerin gençleşmesini sağlar.

-Acı biberlerde bulunan kapsaisin,metabolizmayı hızlandırarak açlığın azalmasına yardımcı olur.

-Sağlıklı kilo vermek için öğün aralarında 3 ceviz yenilebilir.

Sağlıklı Kilo Vermede Dikkat Edilmesi Gerekenler

-Akşam yemeği ile uyku arasında en az 3.5 saat olmalıdır.Uyumadan hemen önce yerseniz uyuma düzeniniz de bozulabilir.Kilo verme sürecini olumsuz etkiler.

-Aşırı tuz kullanımından uzak durun.Tuz vücuttaki suyu tutar ve daha şiş gösterir.

-Nasıl kilo verilir diye düşünmeyin ve stresten kaçının.Vücut stres altında olduğu zaman kortizol hormonu salgıladığı için bu hormonun da yağlanmaya neden olur.

You may also like

Leave a Comment