Rahat Doğum Nasıl Yapılır?

by admin
rahat doğum nasıl yapılır

Rahat Doğum Nasıl Yapılır

 

rahat doğum nasıl yapılır  Özellikle ilk defa gebe olmuş kişilerin korktuğu bir süreçtir doğum zamanı. Doğum yaklaşık 40 hafta geçen bir sürecin ardından gerçekleşir. Özellikle kadınların ilk doğumda rahat olması önemlidir. İlk doğumlarında rahat olmayan kadınlar bir sonraki için oldukça cesaretsiz oluyorlar. Bu yüzden doğum öncesi psikolojik olarak kişi kendini hazırlamalıdır. Rahat doğum nasıl yapılır sorusunun cevabı olarak ilk önce rahat edeceğiniz doğru hastaneyi seçin. Doğumdan önce bu hastaneyi ziyaret edin, bilmediğiniz yerler kaygınızı arttırabilir. Ayrıca hastanenin bulunduğunuz yere yakın olması da içinizi rahatlatacaktır. Doğumla ilgili kurslara gitmeniz ve prova yapmanız endişelerinizi azaltacaktır. Bununla beraber eşinizin doğum sürecine katılmasını sağlamakta size güven verecektir. Eşinizin orada bulunması sizin için güven verdiği gibi kaygı ve endişenizi de azaltacaktır.

 

Doğum Sürecinde Nasıl Davranmalıyız

Gebe kişinin doğum için az bir zamanı kaldığı süreçte kendisini iyice hazırlaması ve rutin bir şeymiş gibi görmesi onu rahatlatacaktır. Doğumla ilgili yazılar ve kitaplar okumanız hem daha bilinçli olmanızı hem de kaygılarınızı azaltmanızı sağlayacak bir diğer etkendir. Rahat doğum nasıl yapılır sorusunun bir diğer cevabı da anneleriniz ile konuşmanızdır. Annelerinizin deneyimlerini sizlere aktarması sizleri rahatlatacak önemli unsurlardan birisidir. Ayrıca sizinle alakalı bilmediğiniz mutlu anlarını paylaşmakta içinizdeki korkuyu hafifletecektir. Doktorunuz ile doğum ile alakalı kaygınızı paylaşarak sizi rahatlatacak en uygun unsurları ondan da öğrenebilirsiniz. Doğumdan sonra çocuğunuzu kucağınıza almanın hayalini kurun sürekli ve böylece doğumun kolay geçmesini sağlayın. Bu sevincin hayalini kurarak kendinizi rahatlatabilir ve cesaretlenebilirsiniz.

 

Rahat Doğum İçin Neler Yapmalıyız

 Rahat doğum nasıl yapılır sorusunun bir diğer cevabı da yapacağınız egzersizlerdir. Hamilelik sürecinde nefes egzersizleri yapmanız sizin baş dönmenizi engelleyecek ve paniğe kapılmanızın önüne geçecektir. Gebeliğin ve doğum yapmanın doğal bir şey olduğunu ve her insanın yaptığını düşünün. Böylece cesaretiniz artar. Ayrıca egzersiz konusunda doktorunuzla konuşarak size en uygun egzersizleri önermesini isteyebilirsiniz. Doğumdan önce yaşantınızı değiştirmeyin ve normal yaşantınızdaki rutinlere devam edin. Sürekli bir hazırlık içinde olmanız doğumun gözünüzde büyümesini sağlayacaktır ve psikolojinizi etkileyecektir. Bununla beraber psikolojik bir sorununuz var ise bunu doğumdan önce bir kadın doğum uzmanıyla paylaşıp çözüme kavuşturun. Aynı zamanda eşinizden de sürekli yardım isteyin ve sizi rahatlatacak sohbetler edin.

You may also like

Leave a Comment