Kilo Almak İstiyorum

by admin
kilo almak için

Kilo Almak İstiyorum

kilo almak için  Herkes daha zarif daha narin gözükmek ister, şayet  zayıf ise kilo almak istiyorum ve bunu başarmak istiyorum daha iyi görünmek istiyorum der , şayet fazla kilolu ise  bunun için çeşitli diyet programları uygularlar.Çok zayıf insanlara da imrenerek bakarlar.Peki o zayıf gördüğünüz,kendisinin yerinde olmak isteğiniz zayıf insanları düşündünüz mü ?

Zayıf insanların çoğu çevresinde ve ailesinde hep ilgi odağı olmuştur ve çoğu zaman önüne bir sürü yiyecekler sunulup yenmesi için diretilmiştir.

Neden Hala Kilo Almıyorum ?

Sebebi çok net.Sağlıksız ve dengeli beslenmeme ! Kilo almak pahasına sağlığımızdan oluyoruz.Ve çoğu insanın yaptığı en temel hatalardan birisidir bu peki  kilo almak için neler yapmamız gerekiyor, biraz bu konuya değinelim.

Sağlıklı Nasıl Kilo Alınır

Sağlıklı kilo almanın bir çok yolunu bulmak mümkün . Bunlardan başlıcaları şunlar :

1-Dengeli diyet programları uygulayarak ve besin takviyesi alarak bunu başarabilirsiniz.Gıda seçiminde sağlıklı ve besin değeri yüksek gıdaları tüketmeyi tercih etmelisiniz.Günde üç öğün ile birlikte ara öğünlerle kilo alımınızı arttırmalısınız.

2-Sıvı tüketimini arttırabilirsiniz.Şöyle ki günde 2-3 bardak su içerek sağlıklı bir bedene sahip olamazsınız.Yemek aralarında ve her yemekten önce mutlaka su tüketmelisiniz.

3-Meyve,sebze ve et tüketin.Eğer kilonuzu arttırmak ve sağlıklı bir bedene sahip olmak istiyorsanız bol miktarda meyve,sebze ve et tüketmelisiniz.Bedeniniz bol miktarda proteine ihtiyaç duymaktadır.

4-Egzersiz yapmayı unutmayın.Hergün ağırlık çalışmaları,kardiyo hareketleri vb.gibi antrenmanlar yapmalı ve vücudunuzu güzel görünüme kavuşturmalısınız.

Kilo alımını destekleyecek gıdalar

Ton Balığı:Yağ asitleri almanıza yardımcı olur.

Doğal meyve suyu : İçerisinde bulunan doğal şeker ve ilave besinleri meyve suyu tüketerek sağlayabilirsiniz. Doğal meyve suyu oldukça besleyici bir yoldur.

Kepekli Ekmek: Dilim başı 69 kcal depolamış olursunuz.

Kalorisi yüksek besinler

Peynir:1 porsiyon peynir 69 kalori içermekte. Kahvaltı da bol miktarda tüketiniz.

Yağ:Kalori arttırmanıza neden olur ve sağlıklı bir şekilde kalori alırsınız.

Muz:Karbonitrat bakımından oldukça zengin ve bununla birlikte egzersiz için yakıt görevi görmekte.

Rutin yapılması gerekenler

Günlük doğan gıdalar ve besin değeri yüksek gıdalar tüketin. Besinlerinizin doğal olması oldukça önemlidir.Uyku düzeninize dikkat edin.Ara öğünleri aksatmayın.

BÜTÜN BUNLARA RAĞMEN KİLO ALAMIYOR VE HALİNİZDEN ŞİKAYETÇİ OLUYORSANIZ EĞER MUTLAKA BİR UZMANA DANIŞIN .

You may also like

Leave a Comment