Güzelliğimiz Konusunda En Sık yaptığımız Hatalar

by admin
güzel görünmek

güzel görünmek

Telefon Hijyeni

Yapılan araştırmalar telefonlarda tuvaletlerden daha fazla bakteri olduğu yönünde. Şayet yüzünüzde sivilcelenmelerden şikâyetçi iseniz bunun nedeni temizlemediğiniz telefonunuz olabilir. Telefonunuzun temizliğinde kullanmış olduğunuz anti bakteriyel mendiller ve bilgisayar camlarınızı sildiğiniz özel solüsyonlardan faydalanabilirsiniz. Bunun yanında bakterilerle hiç muhatap olmak istemiyorsanız telefon kulaklıkları kullanmanızı tavsiye edebiliriz.

 

Sivilcelerinizi Kesinlikle Sıkmayın

Sivilcelerle mücadele zor bir süreçtir. Ancak sivilcelerinizi sıkmak bu mücadele yöntemleri içinde değildir. Sivilcelerinizi dayanamayıp sıkarsanız bırakmış olduğu iz ömür boyu yakanızı bırakmaz. Bunu düşünün ve sivilcelerinizi asla sıkmayın. Sivilcelerle mücadele etmek için en güzel yol yüz hijyenine önem vermeniz ve sivilcelerin küçülüp kurumasını sağlayan cilt bakım ürünleri kullanmanızdır.

 

Makyaj Malzemelerinin Son Kullanım Tarihlerine Dikkat Edin

Makyaj malzemeleri tıpkı atmaya kıyamadığımız yiyecekler gibidir. Yani tıpkı gıda ürünlerinde olduğu gibi makyaj malzemelerinin de bir raf ömrü vardır ve raf ömrü dolan malzemeleri atmak gerekir. Eğer son kullanma tarihi geçmiş olmasına rağmen makyaj malzemelerinizi atmaya kıyamıyorsanız size güzellik değil zarar verirler. Kullanım ömrü geçen makyaj malzemeleri bakteri üretmekte olup bunları kullandığınız takdirde cildinize son derece zararlı etkileri vardır. Unutmayın genelde ruj ve maskara malzemeleri gibi ürünlerin kullanım ömürleri 6 ay diğerlerinin ise raf ömrü 1 yıldır.

 

Kötü Alışkanlık Tırnak Yemek

Tırnak yemek kötü bir alışkanlıktır. Bu kötü alışkanlığın en kötü tarafı da çoğu zaman tırnak yediğimizin farkında olmamamızdır. Gerçekten de çoğu kişi kitap okurken, televizyon seyrederken veya canları sıkıldıkları zaman farkında olmadan tırnak yemektedirler. Bunun en pratik çözümü ise acı ojelerdir. Tırnaklarınıza son kat olarak acı oje sürerek bu alışkanlığınızdan kurtulabilirsiniz.

 

Saçlarınıza Isıtmak Zarar Veriyor

Saçlarınızı şekillendirmek için her gün pek çok şey yapıyorsunuz. Bir gün düz, bir gün kıvırcık olması için genellikle de saç kurutma makineleri ve saç maşalarını kullanıyorsunuz. Bu aletlerle saçlarınıza vermiş olduğunuz yüksek ısı saçlarınızda deformasyonlara ve çabuk dökülmelere yol açmaktadır. Bu nedenle bundan böyle saç kurutma makinesi kullanırken ısı derecesini biraz azaltmak ayrıca saç maşası kullanırken de ısıya karşı etkili saç spreyleri kullanmanızı önemle rica ediyoruz. Saçlarınızı korumak için hafta bir kez yapacağınız saç maskelerinin de saçlarınıza iyi geleceğini söyleyebiliriz.

 

Makyajınızı Bekletmeden Temizleyin

Cildiniz için yapılabilecek en büyük hata makyajınızı eve geldikten sonra temizlememektir. Temizlenmeyen makyaj zamanla ciltte sivilcelenme, lekelenmelere, cilt kurulukları ve kirpiklerinizin zayıflamasına sebep olur. Bu durumda uyumadan önce mutlaka kaliteli makyaj temizleyicileri ile makyajınızı temizlemelisiniz. Makyaj temizliğinizi yaptıktan sonra uyumadan önce tonik ve nemlendiricileri yüzünüze sürmeyi ihmal etmemelisiniz.

 

Cildinizi Güneşten Koruyun

Güzelliğinize önem veriyorsanız cildinizi güneşten korumamak yapabileceğiniz en büyük hatalardan biridir. Bulutlu günlerde dahi olsa güneş ışınları cildinize zarar verir. Güneş kremleri bazı ciltlerde alerji yaratabilir. Bu durumda nemlendirici kreminizi güneş korumalı olanlarından seçebilirsiniz.

You may also like

Leave a Comment