Burun Kusurlarını Makyaj Hileleri İle Kapatma Yolları ve Teknikleri

by admin
burun kusurları

burun kusurları  Yüzümüzde zaman içerisinde istenmeyen dış etkiler nedeniyle çeşitli sorunlar ortaya çıkabilir. Yine doğuştan kazanılan görünüm, hoşunuza gitmeyebilir. Kuşkusuz, makyajın doğru teknikler ile yapılması durumunda yüzümüzde oluşan pek çok kusuru, kolaylıkla örtebiliriz.

Bu yazımızda burun kusurlarını makyaj hilesi ile kapatma, burun kusurlarını makyaj hilesi ile önleme, burun kusurlarını kapatma teknikleri gibi konular hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Makyaj yaparken uyulması gereken bazı kurallar bulunmaktadır. Örneğin makyaj yaparken açık tonlar kullanmak, yüz hatlarının belirginleşmesini sağlarken koyu renkler hem yüzü hem de kusurları geri plana atmaktadır. Burun ve dudak arası mesafe fazla ise ve sizi rahatsız eden bir görünüm yaratıyorsa bu mesafeyi gizleyebilmek için bu alanı boyamanız gerekir.

Küçük burun, en ideal burun tiplerinden birisidir. Ancak gözleriniz iri ise burnunuz, çok küçük kalacağı için kötü bir görünüm oluşabilir. Burnunuzu ön plana çıkarmak istiyorsanız burun kemiği ile iki kanadı açık renkte fondöten ve pudra kullanarak boyayabilirsiniz. Düz ve kısa buruna sahip kişiler ise burun bitimi ile iki kaş arasını açık renk fondöten ve pudra ile boyamalı ve burunu biraz daha uzun göstermelidir.

Eğer uzun bir burnunuz var ve bu durumdan şikayetçiyseniz burnun uzun alt kısmı ve uç kısımlarına koyu renk fondöten ve pudra kullanmalısınız. Ayrıca burnun çok uzun olması durumunda kaşların burna pek yakın olmamasına da dikkat edilmesi gerekir.

You may also like

Leave a Comment